QA РЕНОМЕ СМАРТ Наталія Степанюк про повсякденне життя тестера, дивовижне робоче місце та колег, які стають друзями

В компанії наша HR її ніжно називає – «Совушка». Її робоче місце – особливе, бережно прикрашене вогниками та листівками з усього світу. А ще вона завжди виглядає серйозною, відповідальною, та хороший жарт легко викликає на обличчі милу посмішку. Знайомтеся – наша перша дівчина-тестер в РЕНОМЕ СМАРТ – Наталія. Більше про свої обов’язки, міфи, пов’язані із цим фахом та душевну атмосферу в кабінеті, вона розповіла в інтерв’ю для порталу pro.renome.ua.

Знай наших!

Без сексизму, але як це воно бути першою дівчинкою-тестером в РЕНОМЕ СМАРТ? Кому ця професія може підходити?

Спочатку було дивно, не так для мене, як для колективу, їм було незвично бачити в своїх рядах дівчинку.

Підвищена увага трішки спантеличувала, але згодом нас ставало більше і хлопці звикли.

Зараз вже і забулось, що не так давно це був виключно чоловічий колектив.

Ця професія може підходити будь-кому, не залежно від статі, головне щоб людині дійсно було цікаво і було бажання розвиватись в цій сфері.

Розкажи про себе більше: які обов’язки у QA РЕНОМЕ СМАРТ, який робочий графік маєш? Що в роботі найскладніше?

Мені сумно, коли тестерів сприймають як людей, які бездумно клікають по кнопках. Насправді, придумати як перевірити чи зламається та чи інша функція – це не так просто. Є безліч варіантів як зламати програму, як очевидних, так і не дуже, з використанням найрізноманітніших інструментів. Потрібно перевірити всі можливі випадки і вийти за звичайні рамки користувача. 

Найскладніше у роботі, особисто для мене, це коли якийсь дефект знаходить замовник. Неможливо знайти всі баги в продукті, бо перевірити всі специфічні дані ніхто не зможе, та все ж кожен баг, який потрапив до клієнта – це удар по найболючішому.

А, на рахунок графіку, то він у нас гнучкий: з 11 до 17 обов’язкова присутність, а решту годин можна працювати у зручний час, головне щоб за тиждень налічувалось не менше 40 годин.

Над чим зараз працюєш?

Працюю над тим, про що мріяла з початку роботи в РЕНОМЕ – автоматизація тестування. Це надзвичайно полегшує роботу і допомагає відловлювати баги на ранніх етапах створення програмного продукту. А ще це дуже цікава задача.

В тебе дивовижне робоче місце: розкажи про нього більше (як і чим декорувала) і взагалі про атмосферу у вашому кабінеті.

Дякую! Це дуже приємно чути. Я старалась досягти ефекту затишку і балансу, тоді з’являється натхнення і працюється набагато легше.

Декорації дуже прості – moodboard з листівками і вогниками. Та, для мене, ці листівки багато означають, адже я їх отримувала з різних куточків світу. Кожен сезон змінюю на тематичні, щоб моя колекція не залежувалась в коробках і створювала настрій  щодня.

Атмосфера в нас ну дуже домашня, і це важливо, ми тут проводимо дуже багато часу свого життя.

Тебе називають на роботі ніжно: «Совушка». Звідки взялося таке друге ім’я?

Насправді, мене так називає лише одна чудова людинка – Неля (наш HR). Це такий милий енерджайзер, в якої для кожного знайдеться хороше слово, усмішка і підтримка. Нам з нею неймовірно пощастило)

Як набираєшся сил, коли тиждень був надто напруженим?Варіантів надзвичайно багато: я творча людина, тому я завжди знайду на що відволіктись, щоб голова відпочила. Це може бути різноманітна випічка, малювання, в’язання, ліплення з глини, читання художньої літератури, останнім часом навіть свічки почала виготовляти. Мене постійно захоплює щось нове, що можна створити власноруч, і такий підхід розвантажує мозок.

Чи проводиш час з колегами поза роботою?

О, так, колеги з часом стали друзями, а багато «не-реномешних» друзів стали колегами.

З дівчатками з команди разом ходимо на тренування або просто збираємось після роботи.

Тімбілдінги теж частенько організовуємо)

Гра у “Мафію” з колегами

Продовж речення:

Мої найулюбленіші місця в офісі – цемоє робоче місце) Я зробила його максимально затишним для себе)

РЕНОМЕ СМАРТ для мене – це, банально, але це мій дім. Тут я проводжу майже весь свій час, тут всі мої друзі)

Найбільше я отримую задоволення від роботи, коли задача складна.

Яким останнім здобутком (продуктом) найбільше пишаєшся ти або твоя команда?

Я пишаюся тим, що працюю над дуже важливим та великим  проєктом, який в майбутньому стане платформою для усіх програмних рішень компанії.

Яким повинен бути тестер, якщо він хоче працювати в РЕНОМЕ СМАРТ?

Тестер має мати величезне бажання тут працювати і вчитись чомусь новому. Якщо приходить людина зі знаннями, але не має ентузіазму, вона швидко розгубить свої скіли і не буде продуктивною. Легше навчити людину, яка реально хоче працювати в цій сфері, яка горить своєю справою, тоді це буде високопродуктивний працівник, в якому потрібно буде лише підтримувати цей запал.

Твої побажання усім.

Бажаю отримувати цікаві виклики у роботі, не забурюватись у рутину.

“Працюйте над тим, що любите, любіть, те що робите”, інакше, ви будете помічати, як ваше життя проходить повз вас.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Обов'язкові поля позначені. *

Рекомендуємо для перегляду

Інженер-програміст РЕНОМЕ СМАРТ Антоній Карачанський: «Ця професія має найбільше гнучкості, а тому й неймовірно приваблює»

Він – молодий, драйвовий та дотепний. У нього найкрасивіший робочий стіл у кабінеті та багато ентузіазму. Знайомтеся – інженер-програміст РЕНОМЕ СМАРТ Антоній Карачанський. Нам він розповів про специфіку своєї роботи в компанії та приправив усе легкою іронією.

«У 2030 році РЕНОМЕ друкуватиме органи на 3D-принтері чи займатиметься людським клонуванням», – інженер-програміст РЕНОМЕ Марія Камінська

Технічна підтримка, автоматизація бізнес-процесів, безпека доступу, виправлення програмних помилок,  консультації, програмування нового функціоналу і не лише – всі ці задачі та функції лежать на тендітних плечах нашої  Марії Камінської – інженер-програміста РЕНОМЕ. Як вона встигає виконувати усе з хорошим настроєм…

«Архітектура повинна бути економною, оригінальною та привабливою», – Федір Делеган, керівник девелоперського напрямку ГК «РЕНОМЕ» в інтерв’ю для журналу «PRAGMATIKA»

Читайте свіжий випуск і дізнавайтеся більше про прогнози на ринку нерухомості у 2019 році, складові комерційного успіху проектів від РЕНОМЕ та плани виходу на нові ринки реалізації нашого девелоперського потенціалу.