Він – молодий, драйвовий та дотепний. У нього найкрасивіший робочий стіл у кабінеті та багато ентузіазму. Знайомтеся – інженер-програміст РЕНОМЕ СМАРТ Антоній Карачанський. Нам Антон розповів про специфіку своєї роботи в компанії, із посмішкою та легкою іронією.
Розкажи, чим займався до РЕНОМЕ?
Пошуком роботи.
Що вмотивувало тебе прийти до команди РЕНОМЕ?
Сірим, літнім обідом, одногрупник запитав: «Ти вже десь працюєш? Ні? Ну так сходи до нас, тут треба програміст.»
Я прийшов, познайомився з Олександром Миколайовичем Линником, написав кілька тестів. Поки стояв в коридорі, повз пройшов Артем Дашук зі словами: “работать”. На моє заперечення, що я не в штаті, він відповів, що йому все рівно. Через два дні отримав офер, від якого не можна було відмовитися, тому і правда довелося “работать”.

Що було найстрашніше на співбесіді під час працевлаштування?
Це була перша співбесіда в житті, але ніякого хвилювання не було. Страх прийшов потім, коли я зрозумів, що ледь не розшифрував QA як “Questions & Answers”. Щось мене тоді вчасно зупинило, і тепер розумію, що то був здоровий глузд.
Ти – інженер-програміст, що входить у твої обов’язки? За що любиш свою роботу?
Написання коду, тестування продукту, саморозвиток, допомога колегам, отримання допомоги від колег, кричати: “ми ж там нічого не міняли, чому воно не паше”, прокрастенувати, шукати нові інструменти для роботи, фіксити баги на продакшен-сервері, поки ніхто не бачить. В посадовій такого не опишуть, але все приходить з часом і досвідом. Таку роботу можна любити за те, що на ній не буде сумно, якщо сам такого не захочеш. Все в твоїх руках. Ця професія має найбільше гнучкості, а тому й неймовірно приваблює.

Що найскладнішого у твоїй роботі?
Зберігати спокій. Найважливіший перк програміста – це холодна голова. На другому місці – уміння вибирати з потоку непотрібної інформації крихти здорового глузду. Знайти підказку по вирішенню задачі в інтернеті – це прохід по мінному полю. Можна пройти повз елегантне і правильне рішення і влетіти у монстра Франкеншейна, який потім підтримувати наступникам. А на третьому – тримати себе у професійному тонусі. Пропустив важливий етап нових технологій – коси банани.
Що тебе, зазвичай, мотивує на кращі результати?
Морква.
Розшифруй?
Не можу. Це інсайдерський жарт в РЕНОМЕ СМАРТ.
Чим займаєшся у вільний час?
1. Його немає.
2. Як не дивно, всі заняття не пов’язані з IT. Стараюся максимально заповнити кожну секунду і, бажано, чимось новим. Це прагнення може довести до виступу на новорічному корпоративі, знайомству з новими, цікавими людьми, відкритті прихованих талантів, та й просто до незабутніх спогадів. Останнім часом я спробував себе у написанні оповідань і це неочікувано виявилося захоплюючим – коли з-під твоїх пальців виходить історія, що здатна поглинути увагу оточуючих, це окриляє. Тепер я пишу і для машин, і для людей.

Маєш девіз у житті?
“Чому б і ні!”
Є особистості сучасності, авторитети, можливо, історичні постаті, якими захоплюєшся?
Девін Таунсенд, Павло Бондарєв, Сем Харріс.
Продовж речення
Мій ранок на РЕНОМЕ починається… з будильника.
У моїй роботі головне… працювати.
Команда РЕНОМЕ СМАРТ крута, бо… мене зараз тримають у заручниках, і я не можу сказати іншого.

У 2030 році я уявляю РЕНОМЕ як… суцільний СМАРТ.
Що б хотів побажати своїм колегам та читачам?
Дивитися на світ очима дитини. Дивуватися простому, не очікувати надприродного і просто цікавитися усім.