Федір Делеган про те, як не зупинятися і змінювати архітектуру свого міста навіть під час пандемії

У свіжому інтерв’ю директор компанії РЕНОМЕ КОМФОРТ Федір Делеган розповідає  не лише про сферу нерухомості під час епідемії, організацію роботи, відчуття настроїв споживачів, але й про новий, досить цікавий проєкт, який вже завойовує увагу рівнян, без рекламних компаній, зайвого шуму та спаму.  Що саме унікального готує РЕНОМЕ  для Рівного, читайте далі.

Як працює РЕНОМЕ КОМФОРТ в умовах карантину? Які потужні проєкти в розробці? Чи є щось таке, що довелося призупинити?

Ми адаптовуємося до тих умов, які є у державі і, водночас, продовжуємо наполегливо працювати над своїми проєктами. Звісно, частину об’єктів – будівництво бізнес-центру, у зв’язку з карантинними заходами, ми на деякий час призупинили, частину  – навпаки пришвидшили і частину, як і планували у травні, будемо виводити на ринок. 

Як працює команда РЕНОМЕ КОМФОРТ? Чи доводилося працівникам освоювати віддалену роботу, переходити в середовище безпечної дистанційності. Як працює обслуговуюча компанія Спектрум-сервіс?

Ми, як відповідальний бізнес, з початком карантину здійснили всі необхідні заходи для того, щоб, в першу чергу, захистити своїх працівників від необхідності збиратися в групи. Такі заходи були зроблені для працівників, які не беруть безпосередню участь у підтриманні життєдіяльності наших житлових та комерційних приміщень (охорона, прибирання та підтримка функціонування інженерних мереж). Решта працівників, на деякий час, пішла по домівках. Але вже з квітня ми поступово почали включатись у робочий процес. Команда девелоперської компанії продовжила працювати  над своїми проєктами як дистанційно, так і стаціонарно. Обслуговуючі компанії продовжили працювати у звичайному режимі. Можна відмітити, що кількість звернень та роботи по обслуговуванню житлової нерухомості дещо зросла, оскільки більшість наших мешканців знаходяться на карантині вдома, і більше часу приділяють спілкуванню з нашим сервіс-менеджером та управителями.

Як змінюються настрої споживачів на ринку нерухомості зараз? Як оцінюєте ситуацію?

Настрої змінюються в усіх. Для масового споживача, з середнім та нижче середнього рівня достатку, на перший план виходять потреби та бажання у покупці предметів першої необхідності, далі – інші речі побутового характеру. Серйозні покупки – це вже питання далекої перспективи. Споживачі з рівнем достатку вище середнього, які планували придбати нерухомість, придивляються та приймають рішення купувати, якщо продавець готовий дати хорошу ціну (знижка чи довге відтермінування). Вони, ніби, хочуть притримати кошти та здійснити покупку у кращий для цього час.

На мою думку, ринок нерухомості розвиватиметься по-різному, в залежності від типу нерухомості. Хорошу нерухомість, чи то квартира, чи приміщення під комерційні цілі, якщо вони продумані за своєю концепцією, гарним місцем розташування, високою якістю виконання, надалі цінуватимуть та купуватимуть.

Взагалі криза (а ми з величезною ймовірністю вже входимо у світову фінансово-економічну кризу) викриватиме слабкі сторони будь-якого ринку та компаній загалом.  Бізнес, який має неконкурентну продукцію чи працює на неконкурентних умовах, приречений змінюватися досить швидко, або йти з ринку.    


ЖК Spectrum

Над яким проєктом зараз працюєте найхардовіше? Чим можете здивувати місто настільки сильно, як після ЖК Spectrum та 360?

“Нове покоління нерухомості” – це наша мета. І ми цим поставили собі планку, яку знижувати не збираємося. Девелоперська компанія розробляє і втілює проєкти, щоб якісно змінювати архітектуру міста, давати людям крутий, комфортний, сучасний продукт (квартири, офіси чи іншу комерцію), виводити ринок нерухомості Рівного на, принаймні, столичний рівень.

Тому останні місяці основна увага команди девелопера прикута до роботи над Pokrovsky apart complex. Це концептуальний (класичним його складно назвати) комплекс, який включатиме житло та комерцію бізнес-класу. В ньому інноваційне все: від архітектури (будинки на стилобаті) до сервісних деталей і зручностей (ліфт в підземний паркінг, система безпеки) які, сподіваюся, гідно оцінять майбутні мешканці. Проєкт Pokrovsky apart complex – від іменитих київських архітекторів – Архіматики. Цьогоріч це бюро визнане кращим архітектурним бюро України. Вони давно себе зарекомендували талановитими концептологами (Spectrum та Space4 – тому доказ).

Ми ретельно берегли інтригу навколо Pokrovsky apart complex, проте коли поширилася  інформація, що ми будуватимемо новий комплекс поруч з центром міста, і це буде бізнес-клас, вишикувалася черга з охочих придбати там нерухомість, без попередніх рендерів і планувань. Це чудовий сигнал для нас, що, якщо ми робимо круті й якісні речі, які одразу відкликаються в аудиторії, про них не треба кричати в кожне вухо і влаштовувати рекламний спам.  

Ми віримо, що Pokrovsky apart complex стане флагманом нерухомості бізнес-класу в місті.

Ваші прогнози – які зміни принесе уся ця історія із пандемією у наше середовище? Як потрібно адаптовуватися до нових умов, викликів, ризиків?

Звісно наше життя зміниться, навіть з тим, що ми запам’ятаємо цей карантин надовго. Та я думаю: ми пройдемо всі ці випробування і станемо сильнішими, ми ще більше цінуватимемо живе спілкування, рукостискання, обійми. А з іншого боку – нові технології дозволяють нам комунікувати оперативніше, бути близькими на відстані й вирішувати безліч питань швидше та ефективніше. До того ж, у нашому бізнесі, ми й до карантину постійно використовували відеоконференції, зараз практикуємо це ще інтенсивніше серед партнерів та працівників. Але головне, які б засоби зв’язку ми не використовували, – розуміти один одного й бути на одній хвилі.

Чим особисто ви займалися під час карантину, окрім роботи?

Землею! А саме – висадкою дерев. Карантин співпав з можливістю та необхідністю попрацювати в саду. Тому, все що потрібно було там зробити, я встиг зробити в карантин. І звісно більше часу приділяю своїй сім’ї.  

Що зробите в першу чергу, коли закінчиться карантин?

Відпочину від уроків для 1-го класу)).

Побажання та поради читачам.

Залишатися здоровим ментально та налаштовувати себе на досягнення нових цілей у трохи новій реальності. І найголовніше – здоров’я усім!

Залишити коментар

Your email address will not be published. Обов'язкові поля позначені. *

Рекомендуємо для перегляду

Надія Границька: “Кайфую від процесу перетворення рендерів в реальні будинки, в яких вечорами загоряється світло, і видно обриси життя, що там поселилося”

У ній гармонійно поєднуються сила таланту, розуму, краси – все це приправлено дрібкою зухвалості та авантюризму. Знайомтеся – Надія Границька, очолює маркетинговий відділ РЕНОМЕ КОМФОРТ. Вона має багато завдань та рук як Шива, кожного дня зіштовхується із новими викликами та…

Надія Гладкевич: «Починайте піклуватися про інших і не бійтеся того, що ще не відбулося»

Про те, як бізнес реагує на всі випробування, що провокує пандемія коронавірусу та світова криза, про першочергові завдання, пріоритети, настрої, нові умови праці та джерела оптимізму – ми поспілкувалися із генеральною директоркою групи компаній РЕНОМЕ Надією Гладкевич.  – Як група компаній РЕНОМЕ реагує…

Михайло Ушомирський про ретроспективу РЕНОМЕ, програмні розробки, які не бояться хакерських атак та нові рішення для банків

Його ранок починається з чаю, при чому заварює він далекоглядно дві чашки, щоб менше відволікатися від роботи. Потім планування, систематизація запитів, дзвінки…і понеслося. Символом та невід’ємним атрибутом комфортної роботи є його домашні капці. В яких він вільно крокує коридорами й…